Kirurgia osakonna missiooniks on osutada parimat ravi kirurgiliste haigustega patsientidele ning arendada eriala vastavalt uutele arengusuundadele maailmas.

Operatsioonidel kasutame järjest enam endoskoopilist metoodikat, mille eeliseks võrreldes avatud lõikusega on väiksem operatsiooni järgne valu ja lühem haiglas viibimise aeg.

Kirurgia osakonnas ravitakse ja uuritakse patsiente erinevate operatsioone vajavate probleemide korral:

  • Üldkirurgilised - meie osakonna kirurgide ampluaa on viimastel aastatel oluliselt laienenud. Lisaks laparoskoopilisele sapipõie eemaldamisele, on lisandunud ka laparoskoopilised kubeme- ja nabasonga operatsioonid ning laparoskoopiline pimesoole operatsioon. Alates 2012 aastast oleme alustanud oma osakonnas gastroösofageaalse reflukshaiguse kirurgilise raviga.
  • Uroloogilised - alates 2011 aastast on meie haiglas võimalused ka erinevateks kuseteede endoskoopilisteks operatsioonideks.
  • Traumatoloogilis-ortopeedilised: patsientidele pakutakse nii plaanilist kui ka erakorralist abi (kõõluste õmblused, luumurdude osteosünteesid ning erinevate liigeste endoskoopilised).

kirurgia osakond

Osakonna kontakt ja töötajad:

Arstide tuba A korpus 786 8521
Arstide tuba B korpus 786 8574
Õendusjuht Angela Siidra 786 8522

 

dr Egon Johanson vanemkirurg
dr Dmitri Bondarev üldkirurg
dr Evelyn Eelma üldkirurg
dr Silver Merisalu üldkirurg
dr Marina Semjonova üldkirurg
dr Peeter Treumuth üldkirurg
dr Andrei Uksov üldkirurg
dr Denis Uksov üldkirurg
dr Sirje Teppo LOR-arst

Osakonna tutvustus.

Kirurgia osakonnas on avatud 30 kirurgilist, 4 päevakirurgia voodit. Osakonna juurde kuulub ka 2 operatsioonitoaga operatsiooniplokk. Alates 2000 aastast pakume ka päevakirurgia teenust, see tähendab, et väiksemate operatsioonide järgselt saab patsient samal päeval koju. Haiglas on ööpäevaringne kirurgivalve.