Pakutavad teenused

Keskuse telefonid

NimiAmetTelefon
Lilia Leppsaarkeskuse juhataja786 8589
Tiia Tootsvastutav õde786 8469
Hille Vahtvastutav õde786 8495
Õendusabikeskusõed 7B786 8590
õed 2A786 8586
õed 2B786 8472 
patsiendid 2B786 8473 
Hooldekodu 786 8585

Statsionaarne õendusabi

Statsionaarne õendusabi ehk õendusabi osutamine haiglas on mõeldud stabiilses seisundis patsiendile, kes ei vaja pidevat arstiabi, kuid kes vajab õendusabi ja raviprotseduure mahus, mis ületab koduõenduse võimalused. Statsionaarse õendusabi osakond on mõeldud krooniliste haigustega haigetele ja eakatele, et osutada neile õendusprotseduure ja sümptomaatilist ravi. Statsionaarsele õendusabiteenusele suunamise vajaduse otsustab perearst või eriarst, vajalik on saatekiri. Statsionaarsel õendusabiteenusel viibimise aeg sõltub patsiendi tervislikust seisundist ja õendusabivajadusest.

Statsionaarses õendusabis viibiva ravikindlustatud patsiendi ühe voodipäeva maksumusest tasub 85% Tervisekassa ja 15% patsient (21,786 eurot/ööpäev). Lisaks on esimese kümne haiglapäeva eest täiendavalt 25 eurot (10x2.50) voodipäevatasu.

Statsionaarse õendusabi patsientidele on avatud 47 voodikohta.

Koduõendus

Koduõendus on mõeldud patsiendile, kelle tervislik seisund ei nõua haiglas viibimist, kuid kes siiski vajab asjatundlikku meditsiiniabi. Koduõendusteenus on piiratud liikumisvõimega inimesele, kes ei suuda ise arsti juurde minna. Koduõendusteenusele suunamise vajaduse otsustab perearst või eriarst. Vajalik on saatekiri,  kuhu arst märgib patsiendi terviseprobleemid, ravi ning õendusabivajaduse. Koduõendus on ravikindlustatud inimesele tasuta, selle eest maksab Tervisekassa.

Õendusteenus hooldekodus

Õendusteenust hooldekodus rahastab Tervisekassa alates 2020. aastast. See annab hooldekodudele võimaluse pakkuda oma elanikele tasuta õendusabi. Tervishoiuteenus üldhooldekodus parandab arstiabi kättesaadavust ja aitab tagada, et õe juhtimisel jälgitakse hooldekodu elanike tervist pidevalt ning leitakse koostöös arstiga tervisemurele vajalik lahendus.  LEH õendusabikeskus pakub õendusteenust LEH hooldekodus, Rõuge hooldekodus ja Laheda Sotsiaalkeskuses. Õde tegeleb hooldekodudes väikeste või mõõdukate tervisemuredega. See tähendab, et õde ei lahenda tõsiseid terviseprobleeme ega ravi raskelt haigeid. Samuti on hooldusteenuse, ravimite ja abivahendite kulud jätkuvalt inimese enda või tema lähedase kanda.

Üldhooldusteenus ehk hooldekodu

Üldhooldusteenus ehk hooldekodu on sotsiaalteenus inimesele, kes tulenevalt terviseseisundist, tegevusvõimest või elukeskkonnast tulenevatel põhjustel ei suuda püsivalt või ajutiselt iseseisva eluga toime tulla. Üldhooldusteenusele tulemiseks on esmalt vajalik pöörduda registreeritud elukohajärgse kohaliku omavalitsuse poole, kes hindab Teie kõrvalaabi vajaduse. Hooldekodusse tulekut saab planeerida peale otsuse saamist kohalikust omavalitsusest. Hooldekodusse tulekuks on vajalik eelnev broneering.

Hooldekodus on 1-, 2- ja 3-kohalised toad. Hooldekodus elavatele inimestele on tagatud õendusteenus, mille eest tasub Tervisekassa (https://www.tervisekassa.ee/partnerile/raviasutusele/oendusabi)

Ööpäeva maksumus hooldekodus sõltub kliendi toimetulekuvõimest ja hooldusvahendite vajadusest.

1. juulist 2023 jõustus Eestis hooldereform. Täpsem info www.sm.ee/hooldereform